• RSS
  • Facebook
  • Twitter
15
December
Comments Off on Żwirek dla kotów
Comments
Żwirek dla kotów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla zwierząt
W każdym wnętrzu, gdzie znajduje się kociak, powinien być także specjalistyczny żwirek różnego typu. Koty przecież wypróżniają się w kuwetach, wtedy piecza nad nimi jest prostsza niż w przypadku psa. W kuwetce powinna znajdować się pewna mieszanina, która będzie asymilować to, co oddaje zwierzątko. Niegdyś posiadacze kociaków wysypywali kuwetki takimi materiałami jak trociny, ziemia lub odpadki makulaturowe. Niestety są to materiały, które sprawiają, że mycie i uzupełnianie są bardzo niekomfortowe, a w dodatku nie absorbują brzydkiego zapachu oraz nie utwardzają się. Okazuje się, że nasz pupil raczej nie będzie chciał załatwić się w niewyczyszczonej toaletce – zdarza się, że wybiera sobie inne niezabrudzone terytorium. Z tego względu prawidłowe uzupełnianie kuwety to kluczowa kwestia nie jedynie dla kotka, lecz też dla właściciela, który ma zajmować się sprzątaniem. W naszych czasach wykorzystywanie takich substancji jak wiórki lub papiery nie są już obowiązkowe, gdyż sklepy zoologiczne udostępniają na prawdę praktyczne wyjście, czyli podłoża zbrylające dla kota.
Właściciele kotów mają przeróżny wybór podłoży do kuwet. Najistotniejszą cechą podłoży zbrylających dla kotów jest pochłanianie aromatów i utwardzanie się, dzięki czemu możemy w bezproblemowy sposób opróżnić kuwetę. W sklepach dla zwierząt nierzadko można zamówić aż kilka typów żwirków. Generalnie możemy sklasyfikować żwirki na trzy grupy: żelowe, żwirki krzemionkowe , żwirki bentonitowe.
Każdy z tych żwirków posiada inne własności i to od właściciela zależy, na jaki się zdecyduje. Kupując podłoże zbrylające dla kota, powinno się wziąć pod uwagę ich walory i wady.
Żwir silikonowy wykonany jest z tworzywa o nazwie sylikat. Cechuje się szczególnie, że znakomicie pochłania mocz oraz gromadzi go wewnątrz. Doskonale niweluje odór, dlatego nie ma potrzeby częstego czyszczenia kuwety. Wadą żwirku silikonowego jest szczegół, że po niedługim czasie nabiera żółtego koloru, co może wyglądać dość nieładnie – z tego powodu najlepiej jest uwzględniać go w kuwetach zamkniętych.
Żwirek z drewna jest wydajny i świetnie pochłania zapach. Inną korzyścią stosowania takiego podkładów dla kota jest możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (rzecz jasna w małych ilościach). Na ogół taki żwirek może być bardzo drobny lekki, , z tego względu, zdarza się że roznosi się po budynku na zwierzęcych łapkach.
bentonit to raczej modny rodzaj podłoża, który zbiera się w bryłki, a wtedy posprzątanie po kocie przebiega bezproblemowo. Można taki żwirek nabyć w przystępnych kosztach. Doskonale wchłaniają niepożądane zapachy. Nie wolno natomiast spłukiwać go w toalecie, ponieważ może skutkować to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele zazwyczaj zbierają bentonit do foliowego woreczka a nastepnie wyrzucają do śmieci.
Dobrze jest zdecydować się na jakiś żwirek dla kotka, ponieważ zdecydowanie ułatwia to codzienną opiekę nad kotkiem. Zagwarantowanie odpowiedniej toaletki kotom to rola posiadacza, na prawdę warto jest sprawdzić opcje, które prezentują aktualnie sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.